Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Heian
2015-02-22, 22:22
Kącik Marzyciela - Fanfiction Jednostek
Autor Wiadomość
Aspect 
Moderator
Khaine's Wrath

Wysłany: 2015-02-22, 11:30   Kącik Marzyciela - Fanfiction Jednostek

Mamy na forum samych elokwentnych i twórczych osobników, czemu by nie pobawić się w wymyślanie własnych rzeczy osadzonych w uniwersum Warhammera 40.000? :-D

W tym temacie proponuję byśmy sobie umieszczali opisy, rysunki, pomysły, itp. na własne jednostki, bronie, postacie czy maszyny dla którejś z ras z tego uniwersum. Proponuję tylko, aby trzymać się lore i tworzyć rzeczy teoretycznie możliwe do zbudowania i zgodne z tonem całej nacji. (czyt. nie robić sobie jajec :mrgreen: ) Aczkolwiek można sobie pożartować na przykład reklamując swoje dzieło. :-D

Aby trochę rozkręcić temat zamieszczam też mój pierwszy pomysł - Sentinela Magnusa!
Ciężki pojazd kroczący Astra Militarum posiadający siłę ognia całego plutonu piechoty osadzoną na dwóch potężnych odnóżach i zamkniętą w szczelnym plastalowym pancerzu. To coś, o czym każdy dowódca imperialny zawsze marzył! Dwa szeregi sprzężonych bolterów osadzonych na ruchomych mini-wieżyczkach, plus jedna broń ciężka - działo laserowe, automatyczne, lub nawet przeciw-orkowy ciężki miotacz ognia zapewniają ogromną siłę rażenia. Co o nim sądzicie? :-D

Sentinel Magnus - KLIK

Heian 
Administrator
Imperator

Wysłany: 2015-02-22, 22:23   

Pomysł ciekawy i nader przypominający coś ze Star Warsów, ale co tam ;");-)

Jednak taka siła ognia i olbrzymie możliwości bojowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Ja jestem Sa'kage, pan cieni. Zagarniam cienie, których Cień nie sięga. Jestem zbrojnym ramieniem zbawiania. Jestem Nocnym Wędrowcem. Jestem Szalami Sprawiedliwości. Jestem Tym, Których Strzeże Niewidocznego. Jestem Zabójcą-Cieniem. Jestem Bezimienny. Zbrukani nie pozostaną bez kary. Moja droga jest trudna, ale niezłomnie jej służę. W hańbie i honorze, we wstydzie i godności. W ciemności i w świetle. Będę zaprowadzał sprawiedliwość i miłował łaskę." – Durzo Blint, Anioł Nocy

Mój osobisty blog z opowiadaniami.

Aspect 
Moderator
Khaine's Wrath

Wysłany: 2015-02-22, 23:53   

No ale spójrz na zwykłego Sentinela, przecież jest niemal identyczny jak te imperialne z okresu starej filmowej trylogii. :-D

Heian 
Administrator
Imperator

Wysłany: 2015-02-23, 08:15   

Niemal, niemal, to, że Lucas zepsuł wszystko swoimi pomysłami głupich przedstawień zwycięstwa natury i dzikości nad maszyną i technologią, to co innego ;");-)

Sentinel nie ma granatnika, działka laserowego i dwóch podwójnych karabinów.
"Ja jestem Sa'kage, pan cieni. Zagarniam cienie, których Cień nie sięga. Jestem zbrojnym ramieniem zbawiania. Jestem Nocnym Wędrowcem. Jestem Szalami Sprawiedliwości. Jestem Tym, Których Strzeże Niewidocznego. Jestem Zabójcą-Cieniem. Jestem Bezimienny. Zbrukani nie pozostaną bez kary. Moja droga jest trudna, ale niezłomnie jej służę. W hańbie i honorze, we wstydzie i godności. W ciemności i w świetle. Będę zaprowadzał sprawiedliwość i miłował łaskę." – Durzo Blint, Anioł Nocy

Aspect 
Moderator
Khaine's Wrath

Wysłany: 2015-02-23, 10:46   

Mimo wszystko, każdy komisarz by dał sobie rękę uciąć, byleby móc się "karnąć" takim cackiem na polu bitwy. :mrgreen:

Kom pszemyslav 
Siekierka imperatora

Wysłany: 2015-02-23, 11:37   

Heian napisał/a:
Sentinel nie ma granatnika, działka laserowego i dwóch podwójnych karabinów.

Przepraszam. Sentinel w podstawowej wersji wyposażony jest w multilaser który można zamienić na działo laserowe. A po co podwójne boltery skoro można mieć jeden ciężki bolter, albo działko automatyczne :mrgreen: :mrgreen: .

A szczerze o tym pojeździe. Sam sentinel jest świetną maszyną, bardzo uniwersalną, jeżeli chodzi o różnorodność montowanego na nim uzbrojenia, ale kiepski jeżeli chodzi o zwiększenie ilości tej broni. Głównym jego problemem jest mały rozmiar, przez co nie może zabrać zbyt dużo amunicji. Sam pomysł dania sentineowi większej siły ognia, bardzo fajny tylko wymagał by dużych zmian w strukturze pojazdu. Niemniej jestem na tak :-P

Osobiście popracował bym nad jego wyposażeniem, np. Wersja z poczwórnym stubberem przeciw samolotom, albo ze sprzężonymi granatnikami do wsparcia piechoty.

Ja mam coś takiego.
Niewielki pojazd gąsienicowy (0,5m wysokość, 1m długość) Sterowany zdalnie, przez sierżanta drużyny, dowódcę artylerii bądź specjalnego operatora(posiada także algorytmy pozwalające na samodzielne podejmowanie decyzji). Pojazd uzbrojony jest w podwójne stabilizowane moździeże, wyrzutnię rakiet, działko szturmowe, lub silny ładunek wybuchowy. Służy do wspierania siłą ognie drużyn piechoty, podczas natarcia. Co do nazwy jestem otwarty na propozycje.

Aspect 
Moderator
Khaine's Wrath

Wysłany: 2015-02-23, 11:56   

Takie roboty są dostępne już teraz, a GW lubi umieszczać w gwardii imperialnej gotyckie wersje tego, co jest naprawdę. :-D Sądzę, że takie platformy byłyby fajnym dodatkiem, ale musiałyby raczej polegać w 100% na operatorze, bo samodzielne podejmowanie decyzji, nawet tych prostych to nie jest coś, co kapłani maszyny by polubili. :-P

Kom pszemyslav 
Siekierka imperatora

Wysłany: 2015-02-23, 17:03   

Kwestia była by podobna do sond snajperskich Tau. Bez operatora mogą działać, ale nie będą zbyt skuteczne.

Heian 
Administrator
Imperator

Wysłany: 2015-02-23, 17:07   

Jednak Imperium nie uznaje takich rzeczy, nawet serwoczaszki są w części ludzkie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kom pszemyslav 
Siekierka imperatora

Wysłany: 2015-02-23, 20:37   

No to niech będzie to rodzaj serwitora bojowego, uzbrojonego w moździerz. Będzie nawet bardziej w stylu imperium.

Odpowiedz do tematu